V Lysé nad Labem se podnikání daří. Stala se Městem pro byznys

Podnikatelsky nejatraktivnějším městem za rok 2021 se podle celorepublikového srovnání výzkumu Město pro byznys stala Lysá nad Labem. Na finálových stupních vítězů ji následují stříbrné Brno a bronzový Brandýs nad Labem – Stará Boleslav.

Lysá nad Labem se může pyšnit skvělými hodnotami hned v několika sledovaných kategoriích. „Především zaznamenává velmi vysokou meziroční změnu počtu ekonomických subjektů a také počet dokončených bytů v přepočtu na 1000 obyvatel. Město mládne, svědčí o tom nízký index stáří, tedy poměr mezi lidmi nad 65 let v poměru k lidem do 14 let,“ informoval David Pavlát z agentury Communa s tím, že radnice vykazuje skvělé výsledky v ekonomické oblasti.

„Jedná se o velmi vysoký podíl kapitálových výdajů na celkových výdajích města. Lysá nad Labem má celorepublikově rovněž velmi vysoký podíl čerpaných dotací na celkových příjmech města,“ doplnil Pavlát.

Českou biopotravinou roku je sýr ze Zlínska. Uspěl v početné konkurenci

Dostatečné finanční prostředky věnuje radnice především do oblasti sportu a veřejné dopravy.

„Takového ocenění, jako je první místo v celé republice, si velmi vážím a za město si ho vážíme všichni. Vím, že to není zadarmo, naše město hodně investuje, v našem městě chtějí lidé bydlet. Realizujeme hodně složitých investic do budoucnosti, do dopravní infrastruktury, do škol, to znamená do našich dětí. To je vlastně to nejcennější, co máme. Investujeme do sportu, stavíme sportovní halu a máme připraveny další projekty,“ říká starosta vítězné Lysé nad Labem Karel Otava.

Uspěl i Brandýs nad Labem – Stará Boleslav

Bronzové souměstí dosáhlo velmi dobrého výsledku v testu elektronické komunikace, který prostřednictvím fiktivních podnikatelských dotazů ověřuje včasnost a kvalitu odpovědí živnostenských úřadů.

„V Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi, který může těžit z výborné dopravní dostupnosti, je vysoce nadprůměrný počet právnických osob v přepočtu na obyvatele. Radnice se může pochlubit nulovými náklady na dluhovou službu a také velmi nízkou daní z nemovitosti. Dobrým příslibem pro rozvoj podnikatelského prostředí i do budoucna je nárůst počtu ekonomicky aktivního obyvatelstva,“ uvedl Pavlát.

Galavečer u příležitosti vyhlašování 28. ročníku žebříčku nejvýznamnějších firem ČR.

Změna. Škoda přišla o prvenství v žebříčku nejvýznamnějších českých firem

Dobře si vedla i další středočeská města. Na 4. místě se umístily Říčany, na 8. místě Beroun a 10. příčku obsadila Mladá Boleslav.

Srovnávací výzkum zpracovává již patnáctým rokem analytická agentura Datank a hodnotí v něm podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy ve všech 205 obcích s rozšířenou působností v České republice.

Celkové pořadí – Město pro byznys 2021

1. Lysá nad Labem
2. Brno
3. Brandýs nad Labem – Stará Boleslav
4. Říčany
5. Pardubice
6. Nová Paka
7. Hradec Králové
8. Beroun
9. Světlá nad Sázavou
10. Mladá Boleslav
11. Plzeň
12. Olomouc
13. Slavkov u Brna
14. Humpolec
15. Zlín

Latest news
Related news

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here