Ukrajinci takticky překvapili Rusko, využili jeho slabin, uvádí rozvědka

V noci na sobotu ruské jednotky provedly raketové útoky na města Kramatorsk a Slovjansk na východě Ukrajiny, kde zasáhly několik podniků a způsobily požár. Na svém telegramovém účtu o tom informoval šéf Doněcké oblasti Pavlo Kyrylenko. Útok si vyžádal jedno zranění.

Kromě Ruskem okupované Chersonské oblasti se nadále bojuje také na Donbase a v okolí Charkova. Ruské velení stojí před zásadním rozhodnutím, kam vyslat jakékoliv bojeschopné záložní jednotky, které dokáže zmobilizovat, uvádí britská rozvědka.

Podle páteční zprávy amerického Institutu pro studium války (ISW), které se odvolávalo na ukrajinské zdroje, Rusko dokáže stáhnout dalších 300 000 až 350 000 jednotek podpůrného vojenského personálu z Ruska, Sýrie, Arménie, Tádžikistánu, Kazachstánu a Náhorního Karabachu.

Tato čísla ale mohou být zavádějící, jelikož podpůrné jednotky umístěné do boje nevyvinou dostatečnou bojovou sílu a jsou potřeba na výcvik a podpůrné bojové operace, uvádí ISW.

Ruské jednotky v pátek provedly pozemní útoky u Bachmutu v Doněcké oblasti a na západním a severním předměstí Doněcku. Podle ISW také Rusové přesouvají vojenskou techniku z týlních oblastí bojiště na jih Ukrajiny, konkrétně z Donbasu a Krymu.

Latest news
Related news

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here