Schröderova parta zastavena. Ve finále EuroBasketu je Španělsko s Francií

Francouzský tým se postaral výhrou o 41 bodů o nejvyšší rozdíl v historii medailových bojů při současném formátu EuroBasketu. V roce 1993 zdolalo Chorvatsko v zápase o bronz Řeky o 40 bodů, stejně jako SSSR tým Polska v semifinále v roce 1967.

„Nastoupili jsme s velkou vůlí a odhodláním, to rozhodlo,“ řekl francouzský kouč Vincent Collet.

Poláci ve středu vyřadili obhájce titulu Slovince s hvězdou Lukou Dončičem, ale v souboji s Francií tvrdě narazili. Za první poločas dali proti stříbrným olympijským medailistům z Tokia jen 18 bodů, což bylo v semifinále ME nejméně od roku 1946, kdy československá reprezentace ubránila Maďary na 12 bodech.

Radost francouzských basketbalistů po vítězství nad Polskem.

Po přestávce si polští hráči vedli o něco lépe, přesto se proti defenzivě vedené trojnásobným nejlépe bránícím hráčem NBA Rudym Gobertem nikdo z nich nedostal ani na 10 bodů. Nejlepšími střelci poraženého týmu byli Michal Michalak a A. J. Slaughter s devíti body.

Střeleckým lídrem vítězů byl Guerschon Yabusele, který dal 22 bodů. Francouzi jsou ve finále evropského šampionátu poprvé od roku 2013, kdy získali dosud jediný titul. O zlato hráli rovněž v letech 1949 a 2011.

„Tvrdě jsme makali, abychom se dostali až sem. Když jsme začínali přípravu, cílem bylo vyhrát zlato a teď nás od něj dělí jeden zápas,“ uvedl Gobert, který měl v zápase šest doskoků a tři bloky.

V druhém semifinále se oba týmy několikrát vystřídaly ve výraznějším vedení. Do poslední čtvrtiny šli s náskokem šesti bodů Němci, ale Španělé ji vyhráli 31:20. V neděli mohou získat čtvrtý titul za posledních šest šampionátů.

Momenty ze zápasu Německo – Španělsko:

Svěřenci kouče Sergia Scariola se opět prezentovali výborným kolektivním výkonem, nejlepším střelcem týmu byl s 29 body Lorenzo Brown.

Němce čeká souboj o bronz proti Polsku. „Turnaj ještě neskončil. Naším cílem bylo získat medaili a tuhle možnost pořád máme,“ uvedl Schröder, který stále nemá v NBA smlouvu na příští sezonu.

EuroBasket mužů v Berlíně

Semifinále

Polsko – Francie 54:95 (9:15, 18:34, 36:64)
Nejvíce bodů:
Michalak a Slaughter po 9, Mat. Ponitka 7 – Yabusele 22, Fournier a Okobo po 10.

Německo – Španělsko 91:96 (24:27, 51:46, 71:65)
Nejvíce bodů
: Schröder 30, Obst a F. Wagner po 15 – Brown 29, W. Hernangómez 16, J. Hernangómez 13.

Latest news
Related news

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here