K cukrařině mě dovedla babička, říká Monika Strausová

Sladké mámení. Tak bychom mohli popsat vášeň Moniky Strausové z Jáchymova, která si díky ní plní sny. I přes to, že ji vždy bavilo hrát si s vlasy a jeden čas to vypadalo, že se vydá cestou kadeřnictví, v jejím životě rozhodla Moničina babička.

Sladké mámení. Tak bychom mohli popsat vášeň Moniky Strausové z Jáchymova, která si díky ní plní sny.

Měla na ni nejen dobrý vliv, ale v té době ji možná znala víc, než ona sama sebe. „V dětství byla má babička velkým vzorem a přirozeně mě ovlivňovala nejen jako člověk, ale také vše, co dělala, mě fascinovalo. Babička pořád něco pekla a já ji vždy pozorovala, a tak jsem se hodně naučila. Často jsme spolu dělaly různé dortíky a ty jsou dodnes mou silnou stránkou,“ vzpomíná Monika Strausová, která má nyní v Jáchymově dortové studio a útulnou cukrárnu a kavárnu. Její cukroví si oblíbili nejen vyhlášené hotely, ale i jiné cukrárny, které od ní odebírají prvotřídní laskominy a nacházejí se například v obchodních centrech na Karlovarsku.

Zdroj: Deník

„Když se mělo rozhodovat, na jakou školu jsem měla jít, tak jsem přemýšlela o tom, že půjdu dělat kadeřnici, ale babička odvětila, že mě baví péct, tak budu cukrářka. Nijak jsem nenamítala a prostě jsem do toho šla a dodnes za to babičce děkuji,“ usmívá se.

Cukrařina je v dnešní době umění. Sociální sítě a internet je plný světových cukrářů, kteří dělají umělecká díla jako jsou sladké sochy, pohádkové postavy, a podobně. Monika má k dortům také velmi blízko a podle jejích slov ji tvorba dortů baví ze všeho nejvíce. „Miluji, když udělám například dětský dort a děti z něho mají radost. To je pro mě opravdu největší odměna,“ říká.

Kateřina Macháčková z Prášil při výrobě Šumavských skleněnek a část jejích výrobků.

Šumavské skleněnky. Svými květinovými lízátky Kateřina okouzluje i za hranicemi

Ve cukrárně si “vymazlila” cheescakeky, na které jezdí i Pražáci. „Děláme různé druhy. Podle odezvy od ostatních se prý náš cheescake liší v chuti, protože prý tak dobré ani v Praze nemají,“ směje s tím, že jejich nejsilnější ingrediencí je láska. „Vše, co děláme, je s láskou a není to jen klišé. Pokud je člověk do něčeho zapálen, dělá to divy. Zakládáme si na tom, aby naše postupy byly přesné a recepty vyvážené, na materiálu nešetříme. Punčák má být pořádně nasáklý, těžký a zároveň jemný, koláčky zase poctivě danou náplní naplněné. U koláčků máme i své neomšelé příchutě. Jednou se nám dokonce stalo, že jsme pekly s kolegyní Miluškou na svatbu a přiběhli svatebčani s tím, že nejlepší na svatbě je nevěsta a naše koláčky, které došly. Měly jsme naštěstí ještě nějaké nadělané, tak jsme je prý zachránily,“ vypráví.

Otevřením Dortového studia se jí splnil sen. Už pátý rok dělá lidem život sladší. „Do budoucna určitě chci zkoušet další a další recepty. Máme ale i vlastní. Mezi naší specialitu patří bazalkový dort s jahodami. Spočívá v tom, že samotný korpus je bazalkový. Lidé zpočátku nechápali, proč zrovna bazalkový korpus, ale každý, kdo ho ochutná řekne, že to výborné, takže i tento recept jsme si vymazlili,“ popisuje s tím, že každý by si měl jít za tím, co ho baví. „Pokud se budete věnovat svým vášním a koníčkům, tak jednoho dne to zkrátka klapne a vy se budete živit tím, co vás baví nejvíce,“ uzavírá Monika Strausová.

Latest news
Related news

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here